Siemiatycze

Biorąc Ducha Świętego za przyjaciela i przewodnika - bierzmowanie w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach

17
cze 2022

- Dziś, gdy Kościół świętuje tajemnicę Eucharystii, obecności Jezusa Chrystusa pod postacią chleba i wina Jezusa Chrystusa, my gromadzimy się na wzór Wieczernika, by prosić o dary Ducha Świętego dla młodzieży z naszej parafii i parafii sąsiednich - mówił ks. Jerzy Cudny - proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach podczas Mszy Świętej z sakramentem bierzmowania. Wydarzenie odbyło się w czwartek, 16 czerwca w Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa.

Przedstawiciele rodziców zwracając się do biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka z prośbą o udzielenie sakramentu bierzmowania zapewniali:

- Staraliśmy się przez chrześcijańskie wychowanie, wspólną modlitwę i świadectwo wiary dać naszym dzieciom dobry przykład i przygotować ich do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dziś nasze córki i synowie podejmują bardzo ważną decyzję. Decyzję o tym, że przez całe życie będą wierni Jezusowi Chrystusowi i Jego Ewangelii we wspólnocie Kościoła. Ufamy, że dary Ducha Świętego, które dzisiaj otrzymają, pomogą im wytrwać w dobrych postanowieniach.

- Z pewnością wielu z was uczestniczyło w procesji, w której chcemy zamanifestować naszą wiarę i wyrazić wdzięczność za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii, za to że nawet poza czasem kiedy sprawowana jest Eucharystia możemy przyjść do kościoła i adorować - mówił biskup Piotr Sawczuk do zgromadzonych w świątyni. Podkreślał, że wdzięczni za obecność Chrystusa odwdzięczamy się trwaniem przy Bogu. - Jeśli z szacunkiem przyjmujemy Jego słowo, to mamy szansę iść konsekwentnie do celu, który nam wyznaczył, do pełnego zjednoczenia z Bogiem.

Pasterz diecezji przypominał, że gromadząc się na tej Eucharystii otaczamy modlitwą młodzież. – Modlimy się byście przyjąwszy siedmiorakie dary wzięli Ducha Świętego za przyjaciela, za przewodnika, byście trwali z Nim w dialogu. Człowiek trwa w dialogu z Bogiem gdy klęka do modlitwy, gdy korzysta z sakramentów. Oby nigdy wasze miejsca w kościele nie święciły pustką, obyście prowadzili życie sakramentalne. Jesteście słabi, jak my wszyscy, mogą przytrafić się upadki, ale wtedy możecie oczyścić swoje sumienie w sakramencie spowiedzi, żeby nie przyzwyczajać się do grzechu, żeby odzywał się w was głos, który będzie sygnałem do powrotu do Boga.

Zwracając się wprost do kandydatów do bierzmowania biskup podkreślał: - Chrystus chce byście byli szczęśliwi, pamiętajcie o tym dokonując życiowych wyborów.
Sakrament bierzmowania przyjęło 70 osób z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach i parafii sąsiednich. Przygotowania do przyjęcia sakramentu prowadził ks. Piotr Śledź wraz z katechetką Teresą Kłopotowską. Wspierali ich księża, siostry zakonne i cała wspólnota parafialna. Podczas uroczystości obecni byli księża z kilku parafii, siostry zakonne, świadkowie bierzmowania, rodzice i przyjaciele bierzmowanych oraz parafianie. Eucharystię ubogacała schola i chór parafialny.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.