Siemiatycze

Ciągle musimy walczyć, byśmy byli autentyczni przed Bogiem

16
mar 2022

„Obmyjcie się i oczyśćcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! Zaprawiajcie się w dobru! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie!” (Iz 1, 10. 16-20) - tymi słowami z Księgi proroka Izajasza rozpoczął homilię ks. Wiesław Niemyjski podczas kolejnego dnia nowenny ku czci św. Józefa w kaplicy Domu Rekolekcyjnego Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach.

Kapłan mówił za prorokiem: „Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją” i podkreślał, że tak jest w relacjach człowieka z Bogiem. W relacjach ludzkich jest inaczej, jeśli nadużyjemy czyjegoś zaufania, rodzi się dystans między ludźmi. Ile razy wobec Boga nie okazujemy się godni zaufania, a Pan Bóg mówi do nas - obmyjcie się bądźcie czyści? Każdy z nas może odnieść to do swojej duszy. Zadziwia bezwarunkowa miłość Boga, a Wielki Post to czas, gdy odkrywamy tę miłość Bożą gotową nam przebaczać.

Dalej za Ewangelią według Świętego Mateusza upominał, że słowa „Mówią bowiem, ale sami tak nie czynią” (Mt 23, 1-12), to postawa którą i dziś widzimy. To postawa, która zasmuca, gdy nie jesteśmy szczerzy w modlitwie. Dlatego zachwyca autentyczna postawa pobożności. W odniesieniu do św. Józefa możemy powiedzieć, że Pan Bóg wyznaczył go na głowę Świętej Rodziny, ale najpierw musiał on być autentycznie wierzący w Boga.

Na koniec podkreślił, że ciągle musimy walczyć, byśmy byli autentyczni przed Bogiem, by z Panem Bogiem mierzyć się z trudnościami.

Mszę świętą w kaplicy pw. św. Józefa w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus we wtorek, 15 marca celebrowali – ks. Wiesław Niemyjski, ks. Piotr Śledź i ks. Jarosław Błażejak.

Po Mszy Św. przed Najświętszym Sakramentem odśpiewano litanię do Św. Józefa, a następnie odczytano prośby i podziękowania.
Nowenna ku czci Św. Józefa w kaplicy pw. św. Józefa w Domu Rekolekcyjnym sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach przy ul. Głowackiego 2, sprawowana jest od 10 do 18 marca o godzinie 19.00. W uroczystość św. Józefa w sobotę, 19 marca, Msza św. odpustowa także sprawowana będzie o godz. 19.00.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.