Siemiatycze

Droga krzyżowa ulicami Siemiatycz

14
kwi 2022

- Pozwól, by Chrystus objął się ramionami krzyża, obejmij Chrystusa swoim życiem, na miłość odpowiadaj miłością - mówił ks. Jerzy Cudny proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP podczas drogi krzyżowej, która w Wielką Środę, 13 kwietnia przeszła ulicami Siemiatycz.

Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, parafia WNMP powróciła do wieloletniej tradycji organizacji Miejskiej Drogi Krzyżowej w przededniu Triduum Paschalnego. Wierni wyruszyli z krzyżem i modlitwą z kościoła i przeszli kilkukilometrową trasę zatrzymując się przy czternastu stacjach drogi krzyżowej. Rozważania przy poszczególnych stacjach czytały siostry karmelitanki. Krzyż niosły na ramionach kolejne grupy mieszkańców – matki, ojcowie, kobiety, mężczyźni, małżonkowie, nauczyciele, służba zdrowia, członkowie wspólnot parafialnych, służba liturgiczna, siostry zakonne, kapłani i wszyscy, którzy czuli takie pragnienie. O bezpieczeństwo uczestniczących w nabożeństwie zadbała siemiatycka policja.

Umocnieni modlitwą wierni z parafii pw. WNMP w Siemiatyczach wkraczają w Triduum Paschale.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.