Siemiatycze

Duchowa Adopcja Maturzysty w diecezji drohiczyńskiej

Kościół Pon. 02.05.2022 16:04:29
02
maj 2022

W diecezji drohiczyńskiej rusza Duchowa Adopcja Maturzysty. Podobna akcja była już w ubiegłym roku, widząc i potrzebę tej modlitwy i jej owoce, organizowana jest po raz kolejny, powiedział Radiu Podlasie ks. Piotr Jarosiewicz diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Za „swoich maturzystów” modlą się rodzice, dziadkowie, ale warto by nawet nie mając maturzystów wśród swoich bliskich pamiętać o nich w modlitwie, to modlitwa, która jest wyrazem troski wspólnoty ludzie wierzących o młodzież podchodzącą do egzaminów, podkreśla ks. Piotr Jarosiewicz.

Duchowa adopcja maturzysty to inicjatywa, która jest odpowiedzią na liczne prośby zarówno maturzystów, jak i ich bliskich o modlitwę za czas matur. Inicjatywa ta motywuje do modlitwy za osoby zdające matury i już zyskała duży, pozytywny odzew. W ramach duchowej adopcji maturzysty, każdego dnia od 4 do 23 maja, czyli w czasie trwania matur, modlimy się wybraną przez siebie modlitwą za osobę zdającą egzaminy.

O potrzebie tej modlitwy w intencji młodzieży, z ks. Piotrem Jarosiewiczem diecezjalnym duszpasterzem młodzieży diecezji drohiczyńskiej, rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

POSŁUCHAJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.