Siemiatycze

Dzień dobroczyńcy w siemiatyckim WTZ

23
wrz 2021

„Dzień dobroczyńcy”, to jedno z cyklicznych wydarzeń organizowanych w Warsztacie Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach. To okazja, by zaprosić do warsztatu przyjaciół, dobroczyńców, sponsorów, by pokazać czym jest warsztat, wspólnie modlić się i po prostu razem spędzić czas. Sytuacja związana z pandemią spowodowała, że w ubiegłbym roku WTZ nie zapraszał gości, teraz po długiej przerwie znów zorganizowano spotkanie. Dzień darczyńcy odbył się w środę, 22 września.

Tradycyjne spotkanie uczestników warsztatu, pracowników, wolontariuszy i przyjaciół rozpoczęła Msza Św., którą w kaplicy pw. św. Józefa sprawował ks. Jarosław Kuźmicki, kapelan WTZ. Kapłan podkreślał, że wśród wielu zaproszonych gości, najważniejsze są osoby niepełnosprawne, które tworzą to miejsce, bez których nie istniałby warsztat.

Kolejnym punktem spotkania było zwiedzania WTZ, można było zobaczyć pracownie i powstające tam rękodzieło. Część osób po raz pierwszy miała okazję osobiście odwiedzić warsztat, stąd ten wspólny spacer po placówce był i ciekawy i odkrywczy.

W dalszej części spotkania warsztatowcze zaprosili gości do teatru. Niepełnosprawni uczestnicy siemiatyckiego WTZ znani są ze swoich aktorskich dokonań, tym razem przygotowali sztukę o „O zaklętym królu i odważnym Marcinie”, piękną, pełna humoru baśń, w której zwycięża dobro. Przedstawienie powstało pod kierunkiem s. Marinessy wspieranej przez całą warsztatową kadrę. Jak zawsze zachwycająca była i treść i forma, piękne dekoracje i osiągająca coraz wyższy kunszt gra aktorska. Za serce chwytała też szczerość przekazu, czego przykładem może być sytuacja kiedy jeden z aktorów poprosił o powtórzenie sceny, bo jak przyznał „Dobrze szło, ale wkradł się błąd”.

Wisienką na torcie „dnia dobroczyńcy” były imienne podziękowania adresowane do każdej zaproszonej osoby. Każdy z gości otrzymał też upominek przygotowany przez uczestników WTZ.

Przy tej okazji płynęło wiele zapewnień o dalszej współpracy i życzliwości. Starosta siemiatycki Marek Bobel zadeklarował, że jeśli Warsztat zgłosi zapotrzebowanie na utworzenie kolejnej pracowni, to zarząd powiatu wyrazi na to zgodę. W spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta wraz z przewodniczącym rady powiatu siemiatyckiego, zastępca burmistrza Siemiatycz, kierownik PCPR, dyrektor SOK, przedstawicie Szpitala, Zespołu Szkół Specjalnych, Centrum Integracji Społecznej, Przedsiębiorstwa Komunalnego, przedstawiciele lokalnego biznesu i wolontariusze. Nie zabrakło też reprezentacji Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl, kierownik WTZ s. Stanisława współpracę z katolickimi mediami nazwała „oknem na świat”.

Pełne ciepła i życzliwości spotkanie zakończyła wspólna Agapa.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.