Siemiatycze

Każdy z nas, jak św. Józef wezwany jest by odpowiadać: „Bądź wola Twoja”

18
mar 2022

„Błogosławiony, kto zaufał Panu” - słowami psalmu responsoryjnego rozpoczął kazanie w ósmym dniu nowenny do św. Józefa, ks. Bogusław Kiszko. O świętym Józefie mówił: - Ten, który stał na uboczu, zawsze był cichy, dziś do nas przemawia. Każda nowenna jest okazją, by przybliżyć się do jego postaci, każde kazanie ukazuje nam jego wiarę i zakorzenienie w prawdzie.

Kapłan mówił o wyborach, przed jakimi stawał święty Józef. Zaufał Bogu, bo usłyszał Słowom „Nie bój się!”, które Bóg do niego skierował. Biblia nie przytacza żadnego słowa Świętego Józefa, ale pokazuje jego czyny. Każdy z nas, tak jak św. Józef wezwany jest by odpowiadać „Bądź wola Twoja” nawet jeśli jest to trudne i wypowiadane przez łzy.
W czwartek, 17 marca Mszę Świętą w kaplicy pw. Św. Józefa w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach sprawowali: ks. Bogusław Kiszko, ks. Jarosław Błażejak i ks. Piotr Śledź.

Nowenna ku czci św. Józefa w Domu Rekolekcyjnym sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach przy ul. Głowackiego 2, sprawowana jest w dniach 10 - 18 marca o godzinie 19.00. W uroczystość św. Józefa w sobotę, 19 marca, Msza św. odpustowa także sprawowana będzie o godz. 19.00.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.