Siemiatycze

Kolędnicy misyjni w Siemiatyczach

Kościół Czw. 13.01.2022 15:38:33
13
sty 2022

„Kościół powierza dzieciom zadanie ewangelizacji świata” - mówił św. Jan Paweł II, powierzając najmłodszemu pokoleniu działania na rzecz misji na całym świeci. Jedną z form tego posługiwania na rzecz Kościoła są Kolędnicy Misyjni.

Grupy Kolędników Misyjnych od wielu lat działają w Siemiatyczach. W tym roku podopieczni siostry Benigny, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 kolędowali w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli. Kolędnicy Misyjni to inicjatywa, która łączy dzieci na całym świecie, podkreśla siostra Benigna.

Zwykle grupa kolędników odwiedzała mieszkańców Siemiatycz w ich domach, jednak ze względu na sytuację związaną z pandemią, w tym roku kolędowanie odbywa się tylko w kościele. Jak wyjaśniają organizatorzy - nie dało się zrobić więcej, ze względów bezpieczeństwa, ale chęć kolędowania była w dzieciach ogromna, więc zorganizowano akcję w tej nieco skromniejszej formie.

Zebrane ofiary Kolędnicy Misyjni przekazują na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku pomoc ta adresowana jest do dzieci z Azji Środkowej.
Z siemiatycką grupą Kolędników Misyjnych rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. POSŁUCHAJNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.