Siemiatycze

Ks. Dariusz Kucharek o Piśmie Świętym

16
gru 2021

Konferencję biblijną zatytułowaną „Jak to jest z tym Pismem świętym?” w środę, 15 grudnia w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach wygłosił ks. dr Dariusz Kucharek, biblista, ojciec duchowny WSD w Drohiczynie.

Prelegent przedstawił genezę powstawania Biblii, wyjaśniał jak była pisana, jakich materiałów używano do pisania, ile trwał ten proces. Wskazywał na różne języki, w jakich powstawało Pismo Święte, zaprezentował wydania w języku hebrajskim i greckim. Radził też jak czytać Pismo Święte.

Jedna z uczestniczek spotkania w formie online napisała: Dwie rzeczy zwróciły moją uwagę. Pierwsze: czytanie Pisma Świętego na głos. Niby oczywiste, ale rzadko przez nas praktykowane w domach. I to, żeby zaczynać czytanie Pisma Świętego od Nowego Testamentu. Bardzo pouczający wykład, choć prowadzony bez pouczeń.

Było to kolejne spotkanie w ramach trwającego cyklu „Środy W Karmelu u Św. Józefa”. Wykłady prowadzone są w środy o godz. 19.00 i można wziąć w nim udział w realu oraz on-line. Transmisja prowadzona będzie na kanale facebookowym Domu Rekolekcyjnego https://www.facebook.com/karmelrekolsiem.

W kolejną środę, 22 grudnia ks. Wojciech Ryczkowski zaprosi do szukania odpowiedzi na pytanie „Co to znaczy wierzyć”.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.