Biała Podlaska

Misje święte w parafii w Rudnie

26
wrz 2021

W sobotę, 25 września do parafii Przemienienia Pańskiego i Św. Andrzeja Boboli w Rudnie przybyły święte znaki misyjne - kopia cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz relikwie bł. Męczenników z Pratulina. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Grzegorz Suchodolski.

Po uroczystym powitaniu znaków przez ks. bp Grzegorza Suchodolskiego, ks. Wojciecha Kamińskiego, proboszcza parafii, ks. Tomasza Kosteckiego, głoszącego misje w parafii oraz wiernych, procesja ze znakami a asyście strażaków udała się do kościoła, gdzie rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

Ks. Tomasz Kostecki, misjonarz powiedział w rozmowie z Radiem Podlasie, że same misje wynikają z natury kościoła. – Misje to znaczy być posłanym i tak jak powiedział papież Benedykt XVI - wiary nikt nie przeżywa sam. Kościół nie może zamknąć się na siebie samego i Kościół nie może przeżywać swojej wiary w obrębie tylko świątyni. Zatem misje to jest taki moment, kiedy z jednej strony zostają umocnieni ci, którzy chodzą do Kościoła i trwają w Kościele. Zostają umocnienie po to, by wyszli z kościoła i poszli do tych, którzy gdzieś tę drogę do Kościoła pogubili – wyjaśnił ks. Tomasz Kostecki. Podczas misji świętych głoszony jest kerygmat. Dlaczego prawdy z niego wynikające są takie ważne? Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
mr. i rodzina Niedz. 26.09.2021 17:54:16

Szczęściarze w Rudnie. Taki misjonarz jak ks. T.Kostecki sprawi umocnienie wiary u parafian w Rudnie