Siemiatycze

Nabożeństwa wielkopostne w siemiatyckich kościołach

18
lut 2021

W parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej sprawowane jest w każdy piątek Wielkiego Postu. Dla dzieci Droga Krzyżowa o godzinie 16.30. W każdy piątek Wielkiego Postu Msza Święta wieczorowa będzie o godzinie 17.30, a po Mszy Świętej Droga Krzyżowa dla dorosłych.

Nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali, po Mszy Świętej o godzinie 12.00, przez pierwsze trzy niedziele Wielkiego Postu, natomiast przez kolejne trzy niedziele Wielkiego Postu, czyli od czwartej do szóstej niedzieli o godzinie 17.30.

W parafii pw. św. Andrzeja Boboli Nabożeństwa Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 17.00, Msza Święta o godz. 18.00

- Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 18.30,

- Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00.

Kapłani w obu parafiach zachęcają do udziału w nabożeństwach Wielkopostnych w kościele i do odprawiania ich w domach prywatnych. W okresie Wielkiego Postu za udział w rekolekcjach, w Drodze Krzyżowej oraz w nabożeństwie pasyjnym Gorzkich Żali, wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Do odprawiania nabożeństw wielkopostnych w domach prywatnych, zachęca się te osoby, które nie mają możliwości by uczestniczyć w nabożeństwach prowadzonych w kościele.

Zarówno Droga Krzyżowa, jak i Gorzkie Żale, to nabożeństwa pasyjne, które przypominają nam, wielką cenę za jaką zostaliśmy odkupieni i pomagają nam właściwie przeżyć czas Wielkiego Postu. Centrum tych nabożeństw jest rozważanie Męki Pańskiej. Nabożeństwa te pobudzają do refleksji nad istotą cierpienia oraz do zadumy nad własnym postępowaniem.

Foto: ABol / Archiwum

ABol/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.