Siemiatycze

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Łaskawej w przygranicznych parafiach

21
gru 2021

Inicjatywa peregrynacji obrazu Matki Bożej Łaskawej, Strażniczki Polskiej Granicy w parafiach położonych przy granicy na wschodzie Polski wyszła od Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, koordynatorem pielgrzymowania Obrazu jest ks. kan. Jan Spólny-moderator Krajowej Wspólnoty Żywego Różańca, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Gończycach. Od 16 listopada obraz peregrynuje w parafiach przygranicznych. Pierwszym miejscem do którego trafił obraz Matki Bożej Łaskawej była Kuźnica Białostocka.

15 grudnia obraz przybył do parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Niemirowie. Proboszcz parafii ks. Dariusz Tworkowski z wielką radością przejął wizerunek od ks. Łukasza Rodzosia pracującego w parafii Gończyce. Obraz wniesiony został do świątyni przez żołnierzy, którzy strzegą Polskiej granicy w Niemirowie. Zgromadzeni w kościele wierni z Niemirowa, Sutna i Adamowa trwali w modlitwie przed Obrazem prosząc Matkę Bożą o pokój na granicy. Zgromadzeni wspólnie odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Różaniec. Następnie odprawiona została Msza święta w intencji Ojczyzny oraz żołnierzy pełniących służbę na granicy. W kazaniu ks. Łukasz Rodzoś powiedział min. „Pan Bóg kochając nas dał nam Matkę. Matkę ,która nas kocha i pomaga nam w trudnych czasach.” Nawiązał do wojny z bolszewią w 1920 r., mówiąc o roli jaką odegrała Matka Boża Łaskawa w zwycięstwie nad czerwoną zarazą. Nawiązał również do współczesnych nam czasów, w których króluje zło, odejście od Boga i wielkie zagubienie człowieka.
    
Wieczorem, tego samego dnia obraz Matki Bożej pojechał do kościoła w Tokarach kolejnej parafii przygranicznej.Tekst: Maria Dymper-Filipkowska / Parafia Niemirów
Foto: Henryk Krawczuk / Parafia Niemirów
Oprac. Abol
Js

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.