Siemiatycze

Nocna Droga Krzyżowa z Ostrożan do Siemiatycz

26
mar 2022

Z Sanktuarium Maryjnego w Ostrożanach do kościoła parafialnego pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach szli nocą 25/26 marca pątnicy biorący udział w Nocnej Drodze Krzyżowej.

Wydarzenie modlitewne rozpoczął Apel Jasnogórski o godz.21.00 i Msza Św. sprawowana u stóp Ostrożańskiej Pani.
Kustosz Sanktuarium ks. Piotr Wójcik mówił do wychodzących w drogę: Serce Matki jest zawsze jest blisko swoich dzieci. Wasz trud przez Serce Maryi dotrze do Jezusa.
Mszę Św. sprawowali ks. Bohdan Sawicki proboszcz parafii Św. Andrzeja Boboli i wikariusz ks. Mariusz Szymanik.
Ks. Szymanik w homilii podkreślał, jak ważne jest połączenie obchodzonej tego dnia Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, Drogi Krzyżowej i Zbawienia. Podkreślał, że każdy z nas musi wejść na swoją drogę krzyżową, by przez krzyż dotrzeć do Jezusa.
Pątnicy szli w pięciu kolumnach, których przewodnikami byli członkowie Akcji Katolickiej: Małgorzata Perlejewska, Aneta Radziszewska, Czesław Żero, Tadeusz Jarocki i ks. Mariusz Szymanik. Szli w ciszy, czternaście razy zatrzymując się przy stacjach drogi krzyżowych, by wysłuchać rozważań o uczynkach miłosierdzia. Ostatnim etapem pątniczego szlaku była adoracja krzyża w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach.
Po przejściu ciemną, zimną nocą 20 kilometrów z Ostrożan do Siemiatycz, uczestnicy tej modlitewnej wyprawy byli z pewnością i trochę zmarznięci i zmęczeni (ostatnia grupa dotarła do Siemiatycz około godz. 3.40), ale też ubogaceni duchowo, bo mieli w tej Nocnej Drodze Krzyżowej wiele czasu dla Boga i dla siebie, czasu na przemyślenia, rozważania, modlitwę i dialog z Bogiem i samym sobą.
Organizatorami Nocnej Drogi Krzyżowej byli - pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach i siemiatycki Oddział Akcji Katolickiej, wydarzenie to odbyło się też dzięki życzliwości Sanktuarium Maryjnego w Ostrożanach.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.