Siemiatycze

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

12
paź 2021

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach wraz ze swoimi opiekunami ks. Mariuszem Szymanikiem i nauczycielami Barbarą i Piotrem Oleksiuk, wzięli udział w 21. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Spotkanie odbyło się 7 października, przybyli na nie przedstawiciele około 150 szkół z całej Polski, a przebiegało pod hasłem „Nie lękajcie się”. Są to słowa wypowiedziane przez Ojca św. podczas Inauguracji Pontyfikatu, zachęcające ludzi do otwierania serca na przyjęcie Chrystusa w różnych sferach ich życia.

Podczas uroczystej Mszy św. na Wałach Jasnogórskich homilię wygłosił bp senior diecezji radomskiej, JE Henryk Tomasik, który zachęcał młodych ludzi, aby w codziennym życiu byli żywymi świadkami Chrystusa biorąc wzór ze swojego Patrona, jakim jest św. Jan Paweł II. Aby cieszyli się z doświadczenia  swojej wiary i  dzieli się tym z innymi, bo to usuwa wszelki lęk.
    
przedstawił również postać młodego włoskiego błogosławionego Carlo Acutis, który umierając cieszył się, że nie zmarnował swego życia i pozostał blisko Boga. Bardzo cenił Eucharystię i uważał ją za swoją „autostradę do Nieba”. Posługując się nowoczesną technologią komputerową ewangelizował wielu ludzi  i dał przykład dobrego korzystania z wirtualnego świata.
    
Na koniec Mszy św. został przeczytany telegram do Papieża Franciszka, następnie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, którego słowa „My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać…” rozbrzmiewały na Wałach Jasnogórskich i na placu przed ołtarzem.
    
Modląc się u stóp Jasnogórskiej Pani, Rodzina Szkół im. Jana Pawła II  włączyła się również w narodowe dziękczynienie za Prymasa Tysiąclecia, wyrażając pamięć, szacunek i uznanie dla całego Jego życia i posługi pasterskiej tak ważnej dla naszej Ojczyzny.
Tekst i zdjęcia: Barbara Oleksiuk / SP3 Siemiatycze
Oprac. ABol

ABol/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook