Siemiatycze

Pierwsza Komunia Św. w parafii Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

29
maj 2022

W parafii św. Andrzeja Boboli w niedzielę, 29 maja odbyła się uroczystość Pierwszej komunii Świętej. W obchodzoną w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 52 dzieci po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa w Eucharystii.


- Komunia Święta, to wielkie zatroskanie Boga o nas - mówił w kazaniu proboszcz parafii ks. Bohdan Sawicki wskazując, że Komunia Święta jest wsparciem, jakie otrzymujemy na naszej drodze do nieba, to skarb w postaci Eucharystii. Kapłan zwracał też uwagę na rolę rodziny i bliskich w przygotowaniach do przyjęcia sakramentu. Rodziców, chrzestnych i dziadków porównał do narzędzi które wychowują nas w wierze i podkreślał, że ich wkład jest bardzo ważny w naszym zgłębianiu tajemnicy chrześcijaństwa. Kaznodzieja mówił też o Cudach Eucharystyczny, w których Pan Jezus przychodzi do nas, aby nas utwierdzić w wierze, przypomina że jest żywy i obecny wśród nas.
W podniosłej atmosferze, w otoczeniu bliskich i otoczone modlitwą, dzieci przyjęły Jezusa do swoich serc.
Dzieci do uroczystego przystąpienia do Stołu Pańskiego przygotowywali: ks. Wojciech Ryczkowski, s. Benigna, Barbara Oleksiuk i Agnieszka Olendzka.
Trwając w tzw. Białym Tygodniu dzieci będą przez kolejne dni uczestniczyć w wieczornych Mszach Świętych przychodząc do kościoła w strojach komunijnych.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.