Siemiatycze

Procesja fatimska w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

14
paź 2021

W środę, 13 października w rocznicę ostatniego Objawienia Fatimskiego w wielu parafiach odbyły się procesje fatimskie. Od lat nabożeństwa fatimskie organizowane są w Siemiatyczach. Uroczysty charakter miało to ostatnie w tym roku nabożeństwo w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli. Procesja różańcowa odbyła się po Mszy św. z kazaniem, które wygłosił ks. Wojciech Ryczkowski.

Po Eucharystii z modlitwą różańcową niosąc figurę Fatimskiej Pani wierni przeszli wokół kościoła. W procesji uczestniczyli kapłani, siostry zakonne, służba liturgiczna, młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dzieci i licznie zgromadzeni parafianie. Zgodnie z wieloletnią tradycją, rozważania różańcowe przygotowali i prowadzili nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II. Społeczność szkoły noszącej imię Papieża – Polaka zawsze angażuje się w ostatnie w roku nabożeństwo fatimskie, ale też w wiele innych inicjatyw parafialnych w ciągu całego roku.

Za liczny udział w nabożeństwie i wspólną modlitwę dziękował ks. Wojciech Ryczkowski, który przewodniczył nabożeństwu. Dziękował za udział w procesji w tym dniu, ale też za obecność we wszystkich nabożeństwach fatimskich od maja do października, niezależnie od pogody i innych okoliczności. W szczególny sposób zwrócił uwagę na obecność szkoły im. Jana Pawła II. Przypomniał, że Jezusa nazywamy Nauczycielem, dlatego szczególny wydźwięk ma obecność nauczycieli, którzy 14 października obchodzą swoje święto.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook