Siemiatycze

Rok 2020 w KSM Drohiczyn

09
lut 2021

Jaki był rok 2020? Z pewnością inny niż wszystkie, choć zaczął się zwyczajnie, to już wiosną wszystkie dziedziny naszego życia zostały zdominowane przez jedno słowo – pandemia.

Mimo tych trudności w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej udało się całkiem sporo zrobić, przy okazji sięgając też po nowe pomysły i nowatorskie sposoby działania...

Mateusz Stefaniuk prezes zarządu KSM Drohiczyn wspomina, że rok tradycyjnie rozpoczął się od spotkania opłatkowego z biskupem drohiczyńskim Piotrem Sawczukiem, to spotkanie rokrocznie daje młodzieży siłę do pracy.

Kumulacją działań były wakacje, ale przez cały rok w miarę możliwości organizowano spotkania formacyjne, warsztatowe i wypoczynkowe zwraca uwagę ks. Daniel Plewka dyrektor Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji w Broku.

Kamila Dębska zastępca prezesa zarządu KSM Drohiczyn, podkreśla, że jedno z dobrze znanych wydarzeń organizowanych przez KSM to festiwal pieśni religijnej i patriotycznej, to działania również udało się zrealizować.

W nowej formie odbyły się przyrzeczenia nowych członków KSM, wspomina Maciej Lewicki, członek delegat Zarządu Diecezjalnego.
Zaś Asystent Diecezjalny KSM ks. Piotr Jarosiewicz mówiąc o roku 2020 zwraca uwagę, na wyjątkowe święto organizacji – jubileusz działalności.
Do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zajrzała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, by podsumować co działo się w stowarzyszeniu w roku 2020.

POSŁUCHAJ >>> http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2021/02/03/podsumowanie-dzialan-podejmowanych-w-roku-2020-przez-katolickie-stowarzyszenie-mlodziezy-diecezji-drohiczynskiej/Foto: KSM Drohiczyn
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.