Siemiatycze

Roraty – Msza Św. o wschodzie słońca

01
gru 2021

Roraty, to Msza św. sprawowana ku czci Najświętszej Maryi Panny w Adwencie. Zgodnie z tradycją sprawowane są rano, przed wschodem słońca, jednak często różne czynniki (jak praca zawodowa parafian) powodują, że nabożeństwa są też sprawowane wieczorem. Jedne przed wschodem, drugie po zachodzie słońca. Rozpoczynają się w nieoświetlonym kościele, gdzie jedynym źródłem światła są świece – te przyniesione przez wiernych, jak i te płonące przy ołtarzu.

Udział w Roratach jest postawą czuwania razem z Maryją na nadejście Zbawiciela, który rozproszy mroki naszego życia, nasze lęki, choroby, problemy. Nie ma takiej ciemności, której nie mógłby rozświetlić Chrystus, podkreślał na Mszy Św. Roratniej sprawowanej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach, w środę, 1 grudnia, proboszcz parafii ks. Jerzy Cudny. Przypominał też, że naszym celem nie jest wygodne życie na ziemi, ale osiągnięcie nieba.

W porannej Mszy św. uczestniczyli parafianie, w tym dzieci, młodzież, siostry zakonne, wiele osób miało ze sobą zapalone świece.

W Siemiatyczach w parafii pw. Wniebowzięcia NMP Msze Święte Roratnie sprawowane są w poniedziałki i soboty, o godz. 18.00, a w środy, o godz. 6.15.

Roraty w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach są odprawiane w środy o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.30 i 18.00.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.