Siemiatycze

Świąteczne spotkanie sołtysów w Siemiatyczach

Kościół Niedz. 16.01.2022 14:22:48
16
sty 2022

Sołtysi z dekanatów siemiatyckiego, sarnackiego, drohiczyńskiego i ciechanowieckiego spotkali się w sobotę, 15 stycznia w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach na spotkaniu świąteczno – noworocznym z biskupem drohiczyńskim Piotrem Sawczukiem.

Głównym punktem spotkania była Msza Św., której przewodniczył biskup Sawczuk wraz z biskupem seniorem Antonim Dydyczem, który przed laty zainicjował takie spotkania. W Mszy Św. uczestniczyli m.in: gospodarz parafii ks. Bohdan Sawicki, dziekan drohiczyński ks. Wiesław Niemyjski, dziekan sarnacki ks. Andrzej Jakubowicz, dziekan ciechanowiecki ks. Tadeusz Kryński kanclerz kurii w Drohiczynie ks. Zbigniew Rostkowski oraz inni kapłani z diecezji.

W homilii biskup Sawczuk mówił, jak ważni są sołtysi, ludzie przedsiębiorczy, zatroskani o mieszkańców ale też o zachowani religijnej i narodowej tożsamości, o kultywowanie rodzimej kultury, pięknych lokalnych zwyczajów. I podkreślał – Czujemy się waszymi sojusznikami. W naszej i waszej wspólnej trosce o dobro mieszkających wokół ludzi. Modlimy się z wami i za was, aby nie zabrakło zrozumienia u ludzi i wytrwałości w realizowaniu wytyczonych celów. Niech wam błogosławi dobry Bóg! On jest pierwszym właścicielem wszelkich rzeczy, o które podejmujemy starania i Panem ludzi, którym służymy. Chcemy zatem otworzyć się na Jego błogosławieństwo i płynące z Jego Słów - światło, podpowiedź, na co mamy zwracać uwagę, aby nasze posługiwanie, praca codzienna, odpowiadanie na zaufanie, jakim obdarzyli nas współbracia i siostry przynosiło jak najpiękniejsze owoce.

Przed Eucharystią z koncertem kolęd w kościele wystąpiło Siemiatyckie Bractwo Akordeonowe, oprawę muzyczną Mszy Św. zapewniła chór parafialny wraz z organistą Sebastianem Skrzypkowskim. W celebracji uczestniczyła liczna grupa ministrantów i lektorów z parafii.

Dalsza część spotkania odbyła się w firmie Pronar w Siemiatyczach. Odbyło się tu spotkanie przy świątecznym stole z dzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Zaproszenie prezesa firmy Sergiusza Martyniuka, było też dla sołtysów i pozostałych gości okazją do zwiedzenia firmy, polskiego lidera w produkcji maszyn rolniczych i największego pracodawcy na Podlasiu, firmie w 100% polskiej, z polskim kapitałem i zarządem.

Było to pierwsze w tym roku świąteczne spotkanie sołtysów. Kolejne spotkanie dla sołtysów z dekanatów: bielskiego, brańskiego i hajnowskiego odbędzie się w Siemiatyczach 22 stycznia i rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.30 w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli. Sołtysi z dekanatów łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego są zaproszeni w sobotę, 29 stycznia do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.30.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.