Siemiatycze

Święty Mikołaj odwiedził dzieci w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach

Kościół Pon. 06.12.2021 20:45:54
06
gru 2021

6 grudnia to w Kościele wspomnienie Św. Mikołaj, jednego z najbardziej popularnych świętych. Święty Mikołaj odwiedził tego dnia dzieci w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach.

Dzieci i młodzież w poniedziałkowy wieczór bardzo licznie zgromadziły się na Mszy Świętej Roratniej. Z lampionami procesyjnie weszły do kościoła wraz z kapłanem i służba liturgiczną. Mszy Św. przewodniczył ks Piotr Śledź, kazanie wygłosił ks Artur Żandarski. Eucharystię muzycznie ubogacała schola pod kierunkiem karmelitanki s. Stanisławy. Nad całością czuwała też katechetka Teresa Kłopotowska.

W kazaniu ks. Żandarski mówił o różnicy między często powielanym wizerunkiem współczesnego Mikołaja, a prawdziwym Świętym Mikołajem, biskupem z Miry. Mówił o pomaganiu i dzieleniu się dobrem. Podkreślał, że każdy z nas czyniąc dobro może zostać pomocnikiem świętego Mikołaja.

Po Mszy Świętej na dzieci czekała niespodzianka, przyszedł św. Mikołaj. Oczywiście Mikołaj był w stroju biskupim, i jak na ulubieńca dzieci przystało miał ze sobą słodkie upominki. Dzieci dosyłały czekolady z wizerunkiem prawdziwego Św. Mikołaja z wszystkimi biskupimi atrybutami, oraz z załączoną modlitwa do Świętego.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.