Siemiatycze

Wyjątkowi aktorzy z WTZ znów na scenie

Kościół Pt. 29.01.2021 17:58:41
29
sty 2021

Przedstawienia przygotowywane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach od lat podbijają serca mieszkańców powiatu siemiatyckiego i gości. W tym roku pomimo ograniczeń w pracy WTZ, czasowych przerw wprowadzanych w działalności tego typu placówek, obowiązującej etykiecie sanitarnej i kwarantannie narodowej, warsztatowicze nie odpuścili i przygotowali Jasełka.

Chociaż bez publiczności, do której byli przyzwyczajeni ci niezwykli aktorzy, w grupie uczestników, pracowników, wolontariuszy i nielicznych gości przedstawienie udało się wystawić. Po raz kolejny aktorzy z niepełnosprawnościami stanęli na wysokości zadania i pokazali swoje niezwykłe talenty. Nie zabrakło też pięknych kostiumów, perfekcyjnie przygotowanej scenografii i starannie dobranej muzyki. Tym razem reżyserią sztuki zajęły się panie – Iwona i Sylwia. Chociaż pierwszy raz podjęły się tego zadania, to jak mówią, poradziły sobie, bo od dawna podpatrywały prace s. Marinessy, a praca z aktorami z WTZ daje wielką radość.
Kierownik WTZ s. Stanisława podkreśla, że przedstawienia są ważne w przestrzeni placówki, a ich wystawianie zwykle jest okazja do zapraszania gości i wielu serdecznych spotkań. Czekając na możliwość organizowania spektakli przy pełnej widowni, warsztatowa grupa teatralna już teraz deklarują, że na pewno przygotują kolejne przedstawienia.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.