Siemiatycze

Zło dobrem zwyciężaj

17
mar 2022

- Przychodzimy i składamy dłonie do modlitwy, to nasza broń, która prosimy o pokój i walczymy o dobro - tymi słowami rozpoczął Mszę Świętą w kolejnym dniu nowenny ku czci św. Józefa, ks. Marcin Gołębiewski.

W środę, 16 marca Mszę Świętą w kaplicy pw. Św. Józefa w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach sprawowali – ks. Marcin Gołębiewski i ks. Jarosław Błażejak.

„Pójdź do Jezusa...” słowami tej pieśni ks. Gołębiewski rozpoczął kazanie, w którym mówił, że idziemy do Jezusa, by przemieniał ten smutny czas swoją mocą. To wyjątkowy Wielki Post, zaczęliśmy go od posypania głowy popiołem, ale dziś wielu ma posypane głowy innym popiołem. Dziś namacalnie widzimy, jak realizują się słowa, by zło dobrem zwyciężać. Podkreślał, że dobro jest tak silne, że potrafi zakwitnąć nawet na zgliszczach wojennych.

Nawiązując do odczytanej Ewangelii (Mt 20, 17-28) mówił o służbie. Chrystus mówi do uczniów „Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszy między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, tak jak Syn Człowieczy, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu”, te słowa dziś widzimy namacalnie, bo dziś szczególnie powołani jesteśmy by służyć i wpatrzeni w Chrystusa, zakorzenieni w Chrystusa chcemy zło dobrem zwyciężać.

Mówiąc o uchodźcach z Ukrainy, którzy przybywają do ośrodków diecezji drohiczyńskiej w Drohiczynie, Broku, Sokołowie Podlaskim podzielił się swoimi myślami, że wśród tych uchodźców jest też Święta Rodzina, jest Józef, który szukał bezpiecznego schronienia dla Maryi i Jezusa.

Nowenna ku czci Św. Józefa w Domu Rekolekcyjnym sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach przy ul. Głowackiego 2, sprawowana jest w dniach 10 - 18 marca o godzinie 19.00. W uroczystość św. Józefa w sobotę, 19 marca, Msza św. odpustowa także sprawowana będzie o godz. 19.00.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.