Siemiatycze

Kolejne Gaudeamus na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Siemiatyczach

Kultura Wt. 19.10.2021 19:07:49
19
paź 2021

Po raz kolejny w Siemiatyczach zabrzmiało uroczyste Gaudeamus igitur rozpoczynające nowy rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Studenci spotkali się na inauguracji i pierwszym wykładzie we wtorek, 19 października w Siemiatyckim Ośrodku Kultury.


Seniorów spragnionych wiedzy i ciekawych świata witali: dyrektor SOK Jolanta Sidorowicz, burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz i prorektor Politechniki Białostockiej ds. studenckich dr hab. inż. Jarosław Szusta.

Zanim przystąpiono do nauki, na scenie wystąpił, funkcjonujący przy uniwersytecie, zespół recytatorsko-wokalny. Utalentowani studenci piosenką, prozą i wierszem uczcili obchodzoną we wrześniu kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej, a w dalszej części w radosnych utworach powitali wszystkich słuchaczy i podziękowali organizatorom zajęć.

Podczas spotkania z wykładem inaugurującym nowy rok akademicki, wystąpiła znana już siemiatyckim studentom dr Joanna Zuzda. Temat wykładu: „Systemy ćwiczeń rotacyjnych w profilaktyce schorzeń narządu ruchu u osób w wieku poprodukcyjnym”.

Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje przy Siemiatyckim Ośrodku Kultury od 2012 r. Nadzór naukowo-merytoryczny nad działalnością uniwersytetu sprawuje Politechnika Białostocka. Wykłady odbywają się w ośrodku kultury w trzecią środę miesiąca.

Inauguracja kolejnego roku akademickiego była bardzo radosnym i oczekiwanym wydarzeniem, bo studenci po okresie nauki zdalnej i zamknięcia w domach bardzo się za sobą stęsknili. Wielu z nich jest na uniwersytecie od pierwszego roku jego działalności, czują się za niego odpowiedzialni i nie wyobrażają sobie rozstania ze swoją uczelnią.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.