Siemiatycze

Kolejne grafiki Anny Jakoniuk w siemiatyckiej bibliotece

Kultura Wt. 28.09.2021 13:17:17
28
wrz 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach w ramach galerii „Odrobina Kultury” zaprasza na wystawę grafik Anny Jakoniuk „Olimpijki”.

„...po narysowaniu Kwaśniewskiej, od której zaczęłam, wiedziałam już, że to dopiero początek. Z każdą kolejną historią zagłębiałam się w to coraz bardziej, nie było odwrotu… (śmiech) Rysowanie, poznawanie ich biografii, to była przygoda, pełna wzruszeń i dumy. Chciałam przypomnieć te wspaniałe kobiety, przywrócić je światu". - mówi o swoich pracach autorka, Anna Jakoniuk.

Wystawę można oglądać w bibliotecznej galerii od 1 do 31 października, spotkanie autorskie z Anną Jakoniuk odbędzie się w sobotę, 9 października o godz. 15.00.
Anna Jakoniuk – mieszkanka Kocka w województwie lubelskim, z zawodu architekt, z zamiłowania ilustratorka, rysowniczka, grafik, autorka plakatów, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Jej prace można oglądać w sieci na autorskim profilu fb „RysowAnki” oraz na Instagramie. Prywatnie miłośniczka motoryzacji dwu- i czterokołowej.

Grafika to jej hobby i pasja, którym autorka poświecą największą część swojego wolnego czasu. Spotkanie w bibliotece będzie okazją nie tylko poznania autorki prezentowanych grafik ale również porozmawiania na tematy łączące Kock i Siemiatycze, a m.in. o ks. Annie Jabłonowskiej.

Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń. Ja jestem właśnie w tej podróży, a moim statkiem jest sztuka. Chcę na chwilę zawinąć do brzegu i spotkać się z wami w moim świecie”.

Źródło: MBP Siemiatycze

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.