Siemiatycze

Kolejne inicjatywy siemiatyckiej biblioteki

Kultura Pt. 29.10.2021 16:35:13
29
paź 2021

Miłośnicy czytelnictwa odwiedzający siemiatycka bibliotekę dobrze wiedzą, że znajdą tam nie tylko książki, czasopisma, czy audiobooki. Nikogo nie dziwią wystawy w czytelni w ramach galerii „Odrobina kultury”, nie dziwią spotkania, koncerty czy warsztaty. Teraz podobnych działań być jeszcze więcej, a to za sprawą projektu „Biblioteka ogrodem słów i obrazów”.

Jak powstają projekty? Często są to dzieła specjalistów, ekspertów, którzy ni zajmują się niczym innym, tylko wypełnianiem wniosków i tabelek. Ten projekt stworzyła Ewa Nowik dyrektor biblioteki, spędziła nad nim tydzień, pewnie niejedną noc zarwała, a efekt jest taki, ze do biblioteki trafiło ponad 100 tys. zł z Narodowego programu Rozwoju czytelnictwa. Pieniądze niemałe, więc i działań zaplanowano wiele. Co będzie się działo w bibliotece? Będą, a właściwie już są, szkolenia dla pracowników i czytelników, warsztaty i inne, różnorodne działania z obszaru edukacji, kultury, życia społecznego, animujące i integrujące społeczność lokalną.

Biblioteka do projektu zaprosiła partnerów, m.in. Szkołę Podstawową Nr 3, Zespół Szkół, Klub Literacki, Dyskusyjny Klub Książki. By grupom tym ułatwić współpracę, w piątek, 29 października odbyło się spotkanie podczas którego Ewa Nowik wtajemniczyła wszystkich w plany projektowe, a Monika Bałut dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milejczycach przedstawiła informacje na temat budowania i wzmacniania partnerstw lokalnych na rzecz rozwoju czytelnictwa.

Na gości biblioteki czkają też zajęcia: „Plakat? – tak, potrafię!”, „Malujemy w rytmie audiobooka” oraz „Poezja? – tam, czytam!”.

Będzie się działo, watro zaglądać do biblioteki.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.