Siemiatycze

Najpiękniejsze piosenki o miłości zabrzmiały w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Kultura Śr. 17.02.2021 15:30:05
17
lut 2021

To było wyjątkowe wydarzenie nie tylko w skali regionu, ale też w skali kraju. W walentynkowy wieczór, 14 lutego na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej z miłosnym repertuarem wystąpiły największe gwiazdy polskiej muzyki. Na widowni zasiedli przedstawiciele personelu medycznego oraz służb, które codziennie pomagają mieszkańcom regionu w zmaganiach z pandemią. Koncert, na który zaprosił Artur Kosicki, marszałek województwa, transmitowała Telewizja Polsat.

Wyjątkowość tego koncertu to zarówno wszystko co działo się na scenie, jak i goście, którzy wypełnili widownię. Na muzyczną ucztę zaproszono osoby, które swoją pracą, zaangażowaniem i poświęceniem prawie od roku walczą z wrogiem niewidzialnym gołym okiem, z wirusem, który zdeterminował wszystkie obszary naszego życia. Gośćmi tymi byli przedstawiciele personelu medycznego, żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, strażacy, policjanci, pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. To ludzie, których praca to nieustanne niesienie pomocy innym, pomocy tak ważnej zwłaszcza w trudnych czasach walki z pandemią.

- Dziś jest święto zakochanych, dlatego tej miłości życzę wam jak najwięcej w całym waszym życiu – mówił ze sceny marszałek Artur Kosicki w imieniu własnym i mieszkańców regionu, dziękując - pracownikom ochrony zdrowia, inspekcji sanitarnej, służbom mundurowym i wszystkim, którzy walczą na pierwszej linii frontu pandemii. Marszałek podkreślał - Dziękuję bardzo serdecznie, że dbaliście i dbacie o nasze zdrowie i wspólne bezpieczeństwo.

Ze sceny OiFP ulubieni artyści zaśpiewali na żywo swoje największe przeboje i covery miłosne. Zaczął Michał Wiśniewski, przekonując, że „A wszystko to... bo ciebie kocham”. Zebrani w Operze i przed telewizorami usłyszeli przepiękny utwór Czesława Niemena „Jednego serca” w interpretacji Michała Szpaka, Grzegorz Markowski w duecie z córką Patrycją zaśpiewał jeden z największych szlagierów – balladę „Niewiele Ci mogę dać”. Z kolei Beata Kozidrak wykonała m.in. utwór „Ta sama chwila”. W podlaskiej Operze wystąpili także Golec uOrkiestra, Paulla, Eleni, Anna Wyszkoni oraz zespół Farba.

Podczas konferencji zapowiadającej koncert Paulla, która kilka lat temu podbiła serca polskiej publiczności przebojem „Od dziś”, podkreślała, że możliwość występowania przed publicznością na żywo w obecnych czasach jest dla wszystkich artystów bardzo ważna. Dodała również, że temat przewodni koncertu walentynkowe, czyli miłość, jest jej bardzo bliski, bo zawsze śpiewa o miłości.Artystom towarzyszyła Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Tomasza Szymusia. Oprócz gwiazd polskiej muzyki, na scenie pojawili się też aktorzy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.


Koncert poprowadzili Wiktoria Gąsiewska i Jurek Mielewski. W trakcie wydarzenia wybrano fotografie pięciu par, które zwyciężyły w konkursie walentynkowym – zakochani laureaci otrzymali kosze pełne podlaskich przysmaków.

Wydarzenie współorganizowało Województwo Podlaskie oraz Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku. Zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego i przepisów, które obowiązują w Polsce od 12 lutego, frekwencja na widowni podczas walentynkowego wieczoru wyniosła 50 procent zajętych miejsc.

Marszałek Kosicki zapraszając do śledzenia transmisji Koncertu Walentynkowego podkreślał, że chociaż to wygodna forma udziału w życiu kulturalnym to nie może zastąpić spotkania z muzyką na żywo, dlatego czas pomyśleć o powrocie do teatrów i sal koncertowych.


Źródło: Wrota Podlasia
Foto: Mariusz Duchnowski/UMWP
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk [ja]


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.