Siemiatycze

Po raz kolejny Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu organizuje konkurs na najpiękniejsze palmy wielkanocne

Kultura Pon. 01.03.2021 14:45:53
01
mar 2021

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza do udziału w 23. edycji Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca, za zgodą autorów, w konkursie mogą też brać udział palmy zgłoszone do ubiegłorocznego konkursu, którego rozstrzygnięcie zostało odwołane z powodu pandemii.

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy chętni, niezależnie od wieku. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie wypełnionej Karty Zgłoszenia oraz palmy do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu do 10 marca do godz. 14 00. Palmy dostarczone w 2020 r. za zgodą wykonawców mogą zostać przeniesione do tegorocznej edycji konkursu.

Przy ocenie prac komisja konkursowa będzie brała pod uwagę indywidualne pomysły oraz inwencję artystyczną wykonawców. Palmy powinny mieć naturalne, własnoręcznie wykonane zdobienia np. z bibuły, kolorowego papieru, suszonych roślin, tkanin, nici itp. Z konkursu będą wykluczone palmy z gotowymi ozdobami z tworzyw sztucznych, gotowe palny – nie wykonane własnoręcznie i palmy zdobione roślinami chronionymi.

Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej to jedno ze sztandarowych wydarzeń Muzeum Rolnictwa im. ks. Kluka w Ciechanowcu. Odbywa się od wielu lat przed Wielkanocą, a punktem kulminacyjnym jest ogłoszenie wyników w Niedzielę Palmową. W ubiegłym roku z powodu pandemii i panujących obostrzeń konkurs został odwołany. W tym roku wydarzenie wraca, ale w nieco zmienionej formie, nie jest planowana tradycyjna procesja z palmami i przeniesienie ich do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, gdzie odbywało się ogłoszenie laureatów. W tym roku wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej muzeum – 22 marca. Dodatkowo prace można będzie oglądać na wystawie czasowej – miejsce jej organizacji nie zostało jeszcze wyznaczone.

Współorganizatorami konkursu na wykonanie palmy wielkanocnej są Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem i parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

Więcej informacji na temat udziału w konkursie, regulamin i karta zgłoszenia znajduje się na stronie www.muzeumrolnictwa.pl Zainteresowani mogą też uzyskać informacje telefonicznie pod nr 86 224 42 01 lub mailowo, pisząc na adres zabytekpodlasia@interia.plŹródło: Muzeum Rolnictwa im. ks. Kluka w Ciechanowcu

ABol/DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.