Siemiatycze

Bądźmy dla siebie życzliwi

Region Pt. 20.05.2022 18:45:51
20
maj 2022

Bądźmy dla siebie życzliwi, tej życzliwości potrzeba nam tak samo jak zdrowia, mówiła Irena Bator przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Rejonowego w Siemiatyczach podczas spotkania z okazji „Dnia Inwalidy”.

Często jesteśmy zamknięci w czterech ścianach, nękani chorobami i bólami potrzebujemy pomocy, potrzebujemy lekarstwa, ale potrzebujemy też uśmiechu, zwykłej ludzkiej życzliwości, wyjaśniała seniorka zwracając się do członków koła i zaproszonych gości.

W piątek, 20 maja w hali widowiskowo – sportowej w Siemiatyczach odbyły się uroczyste obchody Dnia Inwalidy. Wydarzenie to było wyjątkowe, bo zorganizowane po dwuletniej przerwie związanej z pandemią. Na zaproszenie Związku w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele miasta i powiatu. Nie brakowało wielu serdecznych życzeń i zapewnień o gotowości wsparcia, życzeniom towarzyszyły kwiaty.

W części artystycznej spotkania z muzycznym upominkiem wystąpił Zespół Ludowy Kalina z Żurobic. Przedstawienie „Kiedy Bóg przychodzi do człowieka” przygotowali uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus. Teatr oparty na słowach Chrystusa „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40) było doskonałym dopełnieniem słów pani Ireny Bator o wzajemnej życzliwości.

Podczas prezentacji artystycznej nie mogło zabraknąć też recytacji poezji pana Mikołaja Żabińskiego, który zaprezentował zebranym jeden ze swoich wierszy.
Dzień Inwalidy, to święto dedykowane osobom niepełnosprawnym, w powiecie siemiatyckim od lat celebrowane jest przez Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Siemiatyckie Koło zrzeszające emerytów, rencistów, i inwalidów liczy ponad 200 osób, otwarte jest na nowych członków i zachęca by seniorzy wychodzili z domów, integrowali się i korzystali z czasu wolnego, który mogą mieć na emeryturze.

Wszystkim seniorom i osobom niepełnosprawnym życzymy przy tej okazji dużo zdrowia i optymizmu. I oby nigdy nie zbrakło wokół ludzi życzliwych.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.