Siemiatycze

Leśnicy z Nadleśnictwa Nurzec podarowali krwiodawcom choinki

Region Czw. 23.12.2021 12:51:31
23
gru 2021

Osoby, które w środę, 22 grudnia oddały krew w Siemiatyczach w mobilnym ambulansie z białostockiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, dostały świąteczne choinki z Nadleśnictwa Nurzec. To inicjatywa nadleśnictwa łącząca się z akcją „Choinka za krew”, wyjaśnia Hubert Łukasiewicz, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Nurzec.

Ogólnopolska akcja odbyła się 16 grudnia. W Siemiatyczach drzewka rozdawano w innym terminie ze względu na termin akcji krwiodawstwa organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Jak powiedział Radiu Podlasie Hubert Łukasiewicz, wspólnie z Nadleśniczym Arturem Gackim uzgodnili, że także w Siemiatyczach, gdzie nie ma stałego punktu krwiodawstwa warto docenić i w jakiś sposób nagrodzić dawców krwi.

Prezentem w postaci choinki leśnicy chcieli uhonorować tych wszystkich, którzy zdecydowali się oddać innym swoją krew - bezcenny prezent często ratujący ludzkie życie. Leśnicy z Nadleśnictwa Nurzec przygotowali drzewka dla 20 pierwszych dawców krwi. Zainteresowanie akcją było duże, a drzewka szybko znalazły nowych właścicieli.
To wyjątkowe drzewko i będzie ważnym symbolem podczas Świąt Bożego Narodzenia, można było usłyszeć wśród krwiodawców. Młodzi ludzie odbierając choinki często deklarowali, że są to drzewka dla ich mam czy teściowych, które w swoich domach goszczą na święta rodziny i wnuki. To przy tych choinkach w tym roku popłyną kolędy i życzenia, przy nich będą łamać się opłatkiem.

- Jestem dumna z syna i synowej, którzy oboje od lat oddają krew, mówiła pani Krystyna Panasiuk, którą syn obdarował drzewkiem od leśników.

W Siemiatyczach od kilku lat nie ma stacjonarnego punktu, w którym możliwe byłoby oddanie krwi, ale dzięki współpracy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku i Powiatu Siemiatyckiego, dwa razy w miesiącu (w środy) do Siemiatycz przyjeżdża krwiobus, który parkuje przed budynkiem starostwa.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.