Siemiatycze

Nowoczesny rezonans już w siemiatyckim szpitalu - nowa jakość diagnostyki obrazowej!

Region Pon. 20.12.2021 18:59:46
20
gru 2021

Na ten dzień czekał szpital, samorząd, a przede wszystkim pacjenci z powiatu siemiatyckiego i powiatów ościennych, 20 grudnia w SP ZOZ w Siemiatyczach oficjalnie otwarto nowoczesną Pracownię Rezonansu Magnetycznego. To wysokiej klasy sprzęt, a jego nazwa „Amira” czyli księżniczka odnosi się ie tylko do jego wglądu, ale też to wyjątkowej użyteczności, to sprzęt przyjazny dla obsługi, a przede wszystkim dla pacjentów.

Szpital w Siemiatyczach jest teraz jednym z nielicznych szpitali powiatowych w Polsce, dysponujących tak zaawansowanym urządzeniem diagnostycznym.

Inwestycja była realizowana dzięki środkom finansowym z Regionalnego Programu Województwa Podlaskiego, jej koszt, to ponad 4 miliony 200 tys. złotych. By zakup sprzętu był możliwy, konieczne było pozyskanie funduszy, a przede wszystkim współpraca – szpitala i władz powiatu.

Podczas otwarcia pracowni, gości witał Andrzej Szewczuk dyrektor SP ZOZ w Siemiatyczach, a na uroczystość przybyli m.in.: Wojewoda Podlaski Bogdan Paszkowski, Minister Dariusz Piontkowski, Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński oraz przedstawiciele samorządu powiatowego – Starosta Siemiatycki Marek Bobel wraz z Zastępcą Sylwestrem Zgierunem, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski wraz z Radnymi Rady Powiatu Siemiatyckiego, pracownicy siemiatyckiego szpitala oraz księża kościoła katolickiego i prawosławnego – na co dzień posługujący w szpitalu jako kapelani.

Objawy choroby mogą mieć różne przyczyny, dlatego ważny jest dostęp do pełnej diagnostyki. Nowoczesna aparatura pozwoli lekarzom na szybkie zdiagnozowanie choroby i jej przyczyn, a tym samym na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia – mówił podczas uroczystego otwarcia pracowni Andrzej Szewczuk, Dyrektor SP ZOZ.
By badania mogły ruszyć szpital zabiega o kontrakt z NFZ, jego efektem mają być badania rezonansem już od początku stycznia 2022 r. Pacjenci będą diagnozowani i leczeni blisko miejsca zamieszkania, w swoim powiecie, bez konieczności wyjazdu do Białegostoku, czy Warszawy, co do tej pory było konieczne, a jednocześnie bardzo uciążliwe.
Starosta Siemiatycki Marek Bobel zapewnił, że powiat będzie nadal inwestował w rozwój i unowocześnienie powiatowej placówki medycznej.

Starania starosty dotyczące jakości leczenia w powiecie siemiatyckim zostały zauważone i docenione. Wojewoda Podlaski w imieniu Ministra Zdrowia odznaczył starostę Marka Bobla medalem za zasługi dla służby zdrowia.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.