Siemiatycze

Powiat siemiatyckim ogłosił przetarg na budowę strzelnicy

Region Pon. 19.04.2021 08:05:27
19
kwi 2021

Powiat siemiatyckim ogłosił przetarg na budowę strzelnicy, to jedna z większych inwestycji zaplanowanych do realizacji w tym roku. Będzie to w pełni profesjonalna strzelnica cywilno sportowa z możliwością wykonywania strzelań na odległość do 100 m. Strzelnica zbudowana będzie wraz z infrastrukturą techniczną, jak pomieszczenia administracyjno-biurowe, magazyn, wiata na szkolenia, utwardzony plac, parkingi, ogrodzenie.

Ze strzelnicy będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani, w tym grupy strzeleckie, myśliwi, Wojska Obrony Terytorialnej i uczniowie, co łączy się z tworzeniem od września oddziału przygotowania wojskowego w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie.

Na budowę strzelnicy powiat siemiatycki pozyskał 1,8 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz 1,5 mln zł ze środków Ministra Obrony Narodowej w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie 2021”. Pozostały koszt również będzie sfinansowany ze środków zewnętrznych, z pierwszej edycji rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Oferty na budowę strzelnicy cywilno-sportowej w Klukowie w gminie Siemiatycze w powiecie siemiatyckim są przyjmowane do 30 kwietnia. Strzelnica ma być gotowa w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy.

Foto: ABol / Zawody strzeleckie 2019

ABol/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.