Siemiatycze

Szlachetna Paczka z siemiatyckiej „Jedynki”

Region Śr. 15.12.2021 10:59:19
15
gru 2021

Szlachetna Paczka, to jedna z inicjatyw niemal już nierozerwalnie związana ze Świętami Bożego Narodzenia. Paczki przygotowują rodziny, grup znajomych, zakłady pracy, szkoły, słowem każdy, kto chce i może podzielić się tym, co ma. Pomoc trafia do wytypowanych rodzin, które potrzebują pomocy, ale dla darczyńcy są anonimowe.

Po raz kolejny do udziału w akcji „Szlachetna Paczka” przestąpiła Szkoła Podstawowa nr 1 w Siemiatyczach i z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego już w listopadzie zaczęto przygotowania. Szkoła zgłosiła się do programu, wybrała jedną z rodzin i według listy potrzeb przygotowała paczkę, a właściwie wiele paczek, bo powstało ich aż 26.
    
W akcję włączyli się uczniowie wszystkich klas. Zbierano potrzebne produkty oraz pieniądze. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz darczyńców udało zebrać wszystko, o co prosiła rodzina. Produkty zapakowano, udekorowano paczki i zawarte w nich dobro, ruszyło w drogę do potrzebującej rodziny.
    
Tak komentują tę inicjatywę opiekunki samorządu, panie Wioleta Markiewicz i Beata Marks: „Angażując się w projekt, nie tylko okazaliśmy serce potrzebującym, lecz pokazaliśmy, że potrafimy działać wspólnie. Cieszymy się, że mogliśmy uczynić coś dobrego dla drugiego człowieka. W imieniu obdarowanej rodziny składamy Wszystkim serdeczne podziękowania.”
    
Szkoła nie tylko uczy, szkoła też wychowuje, a takie działania, to praktyczna i bardzo pożyteczna lekcja i z pewnością zostanie zapamiętana, nawet jeśli uczniowie nie robią notatek.
Foto: SP1 Siemiatycze
ABol/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.