Siemiatycze

W Siemiatyczach nagrodzono wolontariuszy

Region Niedz. 28.11.2021 01:19:02
28
lis 2021

Rozstrzygnięcie konkursu na najaktywniejszego wolontariusza, to jeden z punktów Gali Wolontariatu organizowanej od trzech lat w Siemiatyczach. Konkurs adresowany jest do mieszkańców trzech powiatów – siemiatyckiego, bielskiego i hajnowskiego.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:
- Szymon Bobiński reprezentujący Szkolne Koło Caritas ze szkoły Podstawowej Nr 3 w Siemiatyczach
- Bogumiła Jaszczołt, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dołubowie prowadzone przez Stowarzyszenie Pomocy Szansa
- Katarzyna Smorczewska, również WTZ Dołubowo
Wyróżnieni w konkursie, to: Marlena Niewińska - Stowarzyszenie Bielskie Babeczki; czworo wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Podlaski Raj” - Anna Bakunowicz, Bartosz Górski, Jacek Szuchnik, Kinga Osmólska oraz grupa Pań z Gminnego Ośrodka Kultury w Orli - Anna Omeljanowicz, Irena Dmitruk, Irena Kalska, Ludmiła Żabińska, Maria Bogacewicz, Maria Stelmaszuk, Raisa Rubaszewska, Walentyna Suszcz, Zenaida Jakimowicz.
Szymon Bobiński wolontariusz SKC, zajął 1. miejsce w regionalnym konkursie Korpusu Solidarności na wolontariusza roku, tym samym przeszedł do etapu ogólnopolskiego konkursu.
Szymon wraz z innymi uczniami pod kierunkiem Agnieszki Olendzkiej od lat zaangażowany jest w działania wolontariackie, w niesieniu pomocy potrzebującym nie przeszkodził mu nawet czas pandemii i izolacji społecznej.
Konkurs na Najaktywniejszego Wolontariusza nosi imię Łukasza Glinko – młodego chłopaka z gminy Dziadkowice, który zmarł po długiej i ciężkiej walce z nowotworem. Łukasz gonił swoje marzenia, realizował pasję, zdał wzorowo maturę i dostał się na wymarzone studia – do Wojskowej Akademii Technicznej po ukończeniu której miał zostać oficerem Wojska Polskiego. Chciał wyjeżdżać na misje, angażować się w pomoc humanitarną i dzięki temu też pomagać innym. Kiedy zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną w walkę o jego życie zaangażowali się znajomi, rodzina i wiele osób, których nigdy wcześniej nie spotkał. W mediach społecznościowych jego walkę o życie obserwowało prawie 20 tys. ludzi, wszyscy z nadzieją, że będzie to walka zwycięska. 29 listopada 2017 roku, po 5 latach zmagań z chorobą, Łukasz zmarł.
Za zgodą rodziny śp. Łukasza Glinko, jego imieniem nazwano nagrody przyznawane wolontariuszom.
Podczas gali odbył się panel dyskusyjny „A co ja mogę?” z udziałem osób organizujących wolontariat, swoimi doświadczeniami z niesienia bezinteresownej pomocy dzielili się zaproszeni goście.
Wydarzenie organizowane jest przez Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach i Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” w partnerstwie z Miastem Siemiatycze. Gala odbyła się 25 listopada w Siemiatyczach.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.