Siemiatycze

Wieczór wigilijny służb mundurowych

Region Sob. 25.12.2021 13:00:07
25
gru 2021

2021-12-25 12:47:46 Artykuł czytany 11 razy Wieczór wigilijny to szczególny, rodzinny czas, wyjątkowo ważny dla każdej osoby wierzącej. W tym roku wielu żołnierzy, policjantów, strażników granicznych spędza ten czas strzegąc wschodniej granicy Polski. Nie mogą spędzić Świat Bożego Narodzenia z rodzinami, ale nie są sami, pamiętają o nich Polacy w całym kraju pozostawiając symboliczny pusty talerz w ramach inicjatywy #WolneMiejsceDlaMunduru.

Wigilijne spotkania organizowane są też na placówkach granicznych, takie spotkania miały miejsce w Mielniku i Tokarach, gdzie w świątecznie udekorowanych namiotach przełamali się opłatkiem żołnierze, funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej.

Z życzeniami udali się do mundurowych samorządowcy z powiatu siemiatyckiego, przedstawiciele Starostwa w Siemiatyczach, gminy Mielnik, Drohiczyn, Siemiatycze i inni goście. Duchowni kościoła katolickiego z parafii w Mielniku i Niemirowie oraz duchowni kościoła prawosławnego przewodniczyli modlitwie, odczytali fragmenty Ewangelii i pobłogosławili opłatki.

O potrawy wigilijne na żołnierski stół zatroszczyli się mieszkańcy gminy Mielnik, Drohiczyn i Siemiatycze, szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich i wiele innych osób. Przygotowano ponad 7 tysięcy pierogów, wigilijny bigos i ciasta, by żołnierze mogli poczuć smak świąt!

Wszystkim, a zwłaszcza Żołnierzom, Funkcjonariuszom Policji i Straży Granicznej stacjonującym na naszej granicy składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Zdrowych, spokojnych, bezpiecznych oraz ciepłych Świąt Bożego Narodzenia!#MuremZaPolskimMundurem
Foto: Gmina Mielnik
ABol
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.