Siemiatycze

Z rodziną na pikniku

Region Pt. 10.06.2022 19:19:19
10
cze 2022

Z kim najlepiej spędzać czas jeśli nie z rodziną i przyjaciółmi? Do takiego wspólnego, radosnego bycia we wspólnocie zaprosiło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siemiatyczach. W piątkowe popołudnie (10 czerwca) zorganizowano spotkanie integracyjne rodzin zastępczych i innych objętych wsparciem PCPR, także pracownicy na to spotkanie zabrali swoich najbliższych.

Pogoda sprzyjała i piknik zorganizowano w plenerze na terenach rekreacyjnych nad siemiatyckim zalewem, dzięki życzliwości MOSiR skorzystano z wiat i miejsca na ognisko. Gdy dzieją się dobre rzeczy nie może zabraknąć też dobrych ludzi, którzy pomagają w organizacji takich wydarzeń, dlatego aby dostarczyć zabawy dzieciom i dorosłym zaangażowano grupę animatorów, poproszono o pomoc policję i straż pożarną. Służby mundurowe zjawiły się w pełnym wyposażeniu aranżując pokaz sprzętu i zawody dla dzieci. Były gry, zabawy, pieczenie kiełbasek na ognisku i pyszne potrawy przygotowane przez lokalną firmę. A promienie czerwcowego słońca zachęcały, by po prostu być razem, by zatrzymać się, przysiąść, porozmawiać.

Przypomnijmy - pieczę zastępczą organizuje powiat delegując zadanie odpowiednim instytucjom. W powiecie siemiatyckim zadanie to realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, do którego mogą zgłaszać się osoby zainteresowane tworzeniem rodzin zastępczych. Rodziny takie przechodzą odpowiednie szkolenia, otrzymują wsparcie finansowe i merytoryczne. PCPR w Siemiatyczach organizuje też spotkania grupy wsparcia dla rodzin zastępczych niezawodowych i spokrewnionych.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.